Na nedeljskem dvoboju v Rogaški Slatini Repasa nista delila minut na terenu. V 61. je Žiga zamenjal ravno starejšega brata.
vir: NK Maribor
V slovenskem prostoru se spomnimo nekaterih vrhunskih bratskih dvojic, ki so navduševale občinstvo. Tudi trojic, če omenimo brate Plajnšek, ti so nekdaj skupaj igrali za ptujsko Dravo. V Olimpiji sta bila nepozabna brata Dinko in Damir Vrabac, pomembno obdobje ajdovskega Primorja sta sočasno zaznamovala Borivoje in Trifko Lučić, najnovejša prvoligaška era Mure je povezana s skupnimi nastopi Kaia in Tia Cipota.
Dveh bratov, ki bi sočasno brcala v vijoličastem dresu, doslej še ni bilo. Najbližje temu sta bila Timotej in Sven Dodlek. Slednji je šest let mlajši, a ob prehajanju iz mlajših selekcij se je njegova klubska kariera prepletala z bratovo, ki je za vijoličaste zbral 99 nastopov. Sven je vpisal dva, prvega maja leta 2014 na prvenstveni tekmi v Novi Gorici, toda Timoteja, ki se je nato preselil v Zavrč, takrat ni bilo mariborski zasedbi.
Saša Gajser je v uvodnih treh sezonah po osamosvojitvi za Maribor zbral 22 tekem. Njegov štiri leta starejši brat Damjan je za klub izpod Kalvarije prvič zaigral v šampionski sezoni 1996/1997, ko so Štajerci prvič osvojili naslov državnega prvaka. Vijoličasti so za daljše obdobje prevzeli prevlado na domači sceni, pri uveljavljanju in vzdrževanju primata je Damjan Gajser pomagal na 58-tih tekmah.
vir: NK Maribor
Z zgodovino mariborskega kluba so neizpodbitno povezani tudi Čehi. Ne narod, temveč igralci s tem priimkom, čeravno vsi niso bili v sorodstvu. A tudi ptujska brata Nastja in Aleš nikoli nista skupaj brcala za vijoličaste. Starejši Nastja je klub znova zapustil leta 2001, pri 23-tih in po 141-tih odigranih tekmah. Aleš Čeh je s svojimi štirimi statistiko zapolnil dve sezoni kasneje.
